Kimler dişlerinin bembeyaz olmasını istemez ki? Elazığ diş beyazlatma tedavi yöntemlerimiz ile birlikte, en kısa süre zarfında dişlerinizi temiz ve beyaz hale getirmekteyiz. Diş beyazlatma, zamanla beyazlığını kaybetmiş dişlerin eski görünümüne kavuşması için kullanılan bir beyazlatma yöntemidir. Çay, kahve, tütün ve benzeri boyaların yoğun olarak kullanılması sonucu diş minesi ve dentinde meydana gelen lekelenmeler ve renklenmelerin oluşturduğu rahatsızlık nedeniyle diş beyazlatma yöntemleri kullanılmaktadır. En etkili diş beyazlatma yöntemi doktor kontrolünde yapılır. Diş beyazlatma işlemi evde tek başına yapılmamalıdır.

Evde diş beyazlatma ve muayenehanede diş beyazlatma olarak adlandırılan iki tane diş beyazlatma yöntemi vardır. Diş beyazlatma uygulamasının herhangi bir zararı yoktur ancak bu işlemi tamamlamadan önce öncelikle tartar temizliği yapılmalıdır. Dış diş beyazlatma işleminden sonra yaklaşık 4-5 yıl beyazlık korunur ancak sigara, çay, kahve içen kişilerde bu süre daha kısadır. Diş beyazlatıcı ilaçlar sorusuna gelince, doktorunuza danışmadan herhangi bir ilaç kullanmamanızı öneririz. Diş beyazlatma Elazığ‘daki kliniğimizde yapılmaktadır. Diş hekimi Elazığ Hilal Kizirgil Eroğlu ile hayallerinizdeki bembeyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

Ev Tipi Diş Beyazlatma Nedir? (Home Bleaching)

Dişleri beyazlatmanın en popüler yollarından biri ev tipi diş beyazlatmadır. Muayene sonrası ev tipi diş beyazlatma yapılmasına karar verilirse dişlerin ölçüleri alınır ve bu ölçülere göre laboratuvarda ince, şeffaf ve tam kapsüllü plaklar hazırlanır. Hasta bu plaklara doktorun tavsiye ettiği şekil ve miktarda jel uygular ve plak dişlerin üzerine yerleştirilir. Bekleme süresi yaklaşık 5-7 saattir. Uygulama miktarı doktor tavsiyesine bağlıdır ve maksimum tedavi sonucu elde etmek için bu dönemde düzenli olarak kullanılması çok önemlidir. Bu diş beyazlatma uygulaması evde diş beyazlatma değildir, klinikte yapılması gereken bir diş beyazlatma işlemidir. Evde ağız sağlığınızı korumak istiyorsanız diş bakım seti kullanmanızı öneririz.

Ofis tipi diş beyazlatma nedir? (Office bleaching)

Klinikte doktorlar tarafından kullanılan bir diş beyazlatma yöntemidir. En popüler diş beyazlatma uygulamalarından biridir. Dişler kuruduktan sonra ağartıcının dişlere zarar vermemesi ve hafif donmaları için diş etlerine koruyucu jel sürülür. Beyazlatma jeli daha sonra eşit dağılım için dişlerin ön kısmına uygulanır. Bazı ürünler için bu uygulama yaklaşık 20-40 dakika sürer. Bunların ışıkla etkinleştirilen modelleri ve ışıkla etkinleştirilen türleri vardır. Işıkla aktive olanlarda dişler bu süre zarfında ışığa maruz bırakılır. Işık kaynağı olarak lazer de kullanılabilir. Işıksız aktifleşen ürünlerde ışık kullanımı süreyi kısalttığı için bu kullanım tercih edilebilir, bu işlem istenilen beyazlığa göre birkaç kez tekrarlanabilir. Dişlerini hızlı bir şekilde beyazlatmak isteyenler için ofis tipi diş beyazlatma önerebiliriz.

Aynı zamanda sitemizde yer alan Elazığ diş beyazlatma fiyatları ile ilgili tedavimize de göz atabilirsiniz.

https://www.dthilaleroglu.com/tedavilerimiz/elazig-dis-beyazlatma/