Elazığ Çene Cerrahisi

Elazığ çene cerrahisi, genel olarak tedavide alt ya da üst
çenenin ileri veya geride olması gibi durumlarda kullanılır. Ayrıca, alt ile üst çene yerleşiminin asimetrik olması gibi durumlarda başvurulan bir alandır. 

Çene yapısına göre yer alan buradaki rahatsızlıklar sizlerde belirti olarak gözüküyorsa, mutlaka bir Elazığ çene cerrahisi uzmanı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu sayede uzman tarafından muayene edilerek, gerekli çene cerrahisi işlemlerini uygulayabilirsiniz. Genel olarak bakıldığında teşhis edilen hastalıkların çoğu çene, diş ve ağız kısımlarında olmaktadır. Bu bölgelerde herhangi bir rahatsızlık ya da problem olduğunu düşünüyorsanız, Elazığ çene cerrahisi uzmanlarından yardım talebinde bulunmanız yararınıza olacaktır. Aksi takdirde erken muayene olmayan kişiler, daha zorlu işlemler geçirebilmektedir.

Elazığ Çene Cerrahisi Tedavisi

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Nedir?

En çok merak edilen konulardan birisi de ağız, diş ve Elazığ çene cerrahisinin ne olduğudur. Ağız, diş ve Elazığ çene cerrahisi, tüm yaş aralıklarındaki kişilerin ağız, diş ve çene bölgelerinde yer alan sert ve yumuşak dokuların hastalıklarını, yaralanma ve bozuklukların düzeltilmesini sağlayan anabilim dalıdır. Elazığ çene cerrahisinde ilk olarak doktor tarafından gerekli tanı ve tedavi yöntemleri uygulamaktadır. Sonrasında da eğer devam edilmesi gereken işlem varsa, gerekli adımlara geçiş yapılmaktadır. Genel olarak bakıldığında ağız, diş ve çene cerrahisi alanı, geniş bir kapsamda tedavi uygulamaktadır. Bu hastalık ve anabilim dalına giren onlarca farklı çeşit yer almaktadır. Birazdan Elazığ çene cerrahisinde yer alan hastalıklara kısaca maddeler şeklinde göz atacağız.

Elazığ Çene Cerrahisinde İmplant Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

İmplant uygulamalarını Elazığ çene cerrahisi olarak en iyi hizmetlerimiz ve tedavi yöntemlerimiz ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. Çene cerrahisi alanında şimdiye kadar birden fazla hastamızın işlemlerini başarılı bir şekilde sonuçlandırmış bulunmaktayız.

Peki implant uygulaması nedir? Eğer sizlerde bu sorunun cevabını merak ediyorsanız kısaca bu sorunun Elazığ çene cerrahisi olarak hazırladığımız cevaba bir göz atalım.

Eksik dişlerin tedavisi için kullanılan implant uygulaması ve çene kemiğinin içerisine yerleştirilerek titanyumdan yapılmış vidalardır. Vidaların üzerine diş protezi yerleştirilmektedir. İmplant tedavisi genel olarak diğer diş tedavilere göre en büyük avantajı; diğer dişlere zarar vermemesidir. İmplant olarak yerleştirilen dişler, kök görevi görmektedir. Bu durumda dişlerin doğal bir diş gibi rahatça yemek yemenizi, konuşmanızı ve doğal gülüşünüzü gösterebilmenizi sağlamaktadır.

Elazığ Çene Cerrahisi’ni incelerken Elazığ İmplant Cerrahisi için bilgi almak için tıklayınız.

İmplant tedavisi için Elazığ Çene Cerrahisi Uzmanı ile hemen iletişime geçin.

Elazığ Çene Cerrahisinde All On 4 Uygulaması;

Sağlık alanında en çok merak edilen ve bizlere yöneltilen sorulardan birisi “All on 4 tedavi” yöntemidir. All On Four implant, tam dişsiz olarak nitelendirilen kişilerde uygulanır. Belli açılarla yerleştirilmiş olan dört adet implantın, aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir uygulamadır. Çene ameliyatı konusunda son zamanların popüler uygulamalarından birisi diyebiliriz. Kişiye uygun planlar eşliğinde hazırlanmış olan all on 4 uygulaması, Elazığ çene cerrahisi işlemi sonrasında herhangi bir çene ağrısı sorunu meydana getirmemektedir. Temizlik ve bakım olarak, klasik implant diş protezlerine göre çok daha basit ve kolaydır. Çene cerrahisi uygulamaları için gerekli olan seans sayısı, çok daha az durumdadır.

Cerrahi Diş Çekimleri Nasıl Yapılır?

Normal bir diş çekiminde yapılan cerrahi diş çekimleri, anestezi uygulaması ile yapılmaktadır. İlk olarak dişe ulaşabilmek için diş eti açılmaktadır. Sonrasında ise özel aletler eşliğinde diş üzerinde yer alan kemikler kaldırılır ve diş çekilmektedir. Elazığ çene cerrahisinde bu adımları uygulayarak, cerrahi bir diş çekimi yapmış olmaktadır. Cerrahi diş çekimi, kapalı çekim olarak da adlandırılmaktadır. Çekim sonrasında diş etine dikiş atılır ve kapatılır. Yaklaşık bir hafta sonrasında da dikişler alınmaktadır.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Hangi Hastalıklara Bakar?

Birçok farklı hastalık durumunda ağız, diş ve Elazığ çene cerrahisi işlemleri uygulamaktadır. Dilerseniz Elazığ çene cerrahisi olarak listelediğimiz bu hastalıklara kısaca maddeler eşliğinde bir göz atalım.

  • Çene eklemi hastalıkları,
  • Sinüs tabanı yükseltme işlemi,
  • Dişlerin normal ya da cerrahi çekimleri,
  • Gömülü olan dişlerin çekimlerinde,
  • Çene kist implant uygulamalarında,
  • Preprotetik cerrahi operasyonlarında,
  • Kemik ogmentasyonlarında,
  • Ortognatik cerrahi operasyonlarda,
  • Travmatik olarak diş ve destek dokularında yaralanmalarda, 

Buradaki maddelere baktığımızda, genel olarak ağız, diş ve çene cerrahisinin hangi tür hastalıklarda işlemler uyguladıklarını görmekteyiz. Sizlerde bu konulardan şikayetçiyseniz Elazığ Çene cerrahisinden tedavi hizmeti alabilirsiniz.

Elazığ Çene Cerrahisi İşlemleri Ağrılı Mıdır?

Sizlere Elazığ çene cerrahisi olarak en iyi şekilde hizmetlerimizi sunmaktayız. Elazığ diş kliniğimizde yer alan DT. Hilal Kizirgil Eroğlu ile birlikte, tüm diş alanında sizlere yardımcı olmaktayız. Elazığ diş törpüleme tedavisinden Çene cerrahisine kadar protetik diş hekimliğine kadar birçok farklı alanda tedavilerimizi uygulamaktayız. Yaptığımız işlemler genel olarak anestezi eşliğinde uygulanmaktadır. Bu sayede Elazığ çene cerrahisi işlemi sırasında herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Ameliyat sonrasında ise bazı işlemlerimizde ufak sancı durumları olabilir fakat bu tür sancılar normal bir durumdur. Sonrasında geçici oldukları için Elazığ çene cerrahisinde tedavi görürken kalıcı bir ağrı, söz konusu olmamaktadır.

Çene Cerrahisi hakkında daha fazla bilgi almak ve tedavi görsellerini incelemek için Instagram adresimizi ziyaret ediniz:

Çene Cerrahisi, İmplant yapımını, sinüs lifting operasyonlarını, yumuşak doku ve dişlere bağlı kistik yapıların, gömülü dişlerin çıkartılması işlemlerini gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda çene kırıkları ve kök ucu rezeksiyonları operasyonlarını gerçekleştirir.

Çene kayması durumunda herhangi bir müdahale ile tedaviye başlanmazsa, zamanla çenenin yerinden çıkması olası bir durumdur. Aynı zamanda müdahale edilmedi takdirde ameliyata kadar işlemler büyüyebilmektedir. Çene Cerrahisi, bu tür olası durumlarda en iyi ve hızlı şekilde müdahale ederek gerekli işlemleri sağlamaktadır.

Çene yamukluğu, çene ekleminin bölgesinde genel olarak ağrılar, çenede sertlik ve açılmama, kulaklarda tıkanıklık hissi gibi durumlarda şüphelenilerek tespit edilmektedir. Çene Cerrahisi, bu tür durumlarda hastalarımıza müdahale ederek en iyi şekilde hizmetini sunmaktadır.