Elazığ İmplant Cerrahisi

Elazığ implant cerrahisi, tek ya da çoklu diş eksikliklerinde kullanılan ve diş görevi gören, üzerine protez yapılarak diş eti ile uyumlu titanyum vidalardır. Diş eksikliklerine göre dişleri keserek köprü yapma gibi zorunluluklar da ortadan kolaylıkla kalkmaktadır. Eksik olan dişler Elazığ implant cerrahisi ile birlikte fonksiyonlarını ve estetiğini tekrardan sağlayabilmektedir. Bu da kişiler için sağlık alanında en büyük avantaj ve mutluluk konularından birisidir. Titanyum doku dostu bir malzeme yapısına sahip olan implantlar, çene kemiğine hücresel bir şekilde tutunması adına genel olarak pürüzlendirme denilen yöntem uygulanmaktadır. Elazığ implant cerrahisi farklı materyaller ile birlikte kaplama gibi çeşitli işlemlerde yer almaktadır.

İmplant çene kemiğine yerleştirildikten belli bir zaman diliminde kemik ile birlikte özel bir bağ oluşturmaktadır. Hücresel olarak tutunma gerçekleştiren implant, yaklaşık 1-6 ay arasında üst yapı denilen protez hazırlama işleminin geldiğini bizlere belirtmektedir. Bu aşama da normal olarak kesilen dişin üzerine kron ya da köprü yapma işlemidir diyebiliriz. Burada yer alan tüm adımlarımız Elazığ implant cerrahisi kliniğimizde sizleri beklemektedir.

İmplant cerrahisi ve daha birçok diş tedavisiyle ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Elazığ İmplant

Elazığ İmplant Cerrahisi Nedir?

Günümüzde en çok merak edilen ve araştırılan konulardan birisi implant ne demek sorusudur. Genel olarak internette aranma ile birlikte, bizlere de yöneltilen sorulardan birisidir. Elazığ implant cerrahisi, eksik olan diş ya da dişlerin yerine vidalı bir şekilde diş yerleştirilmesine denmektedir. Diş implantı, çene kemiğine yerleştirilir ve sonrasında kemik ile birlikte özel bir bağ kurmaktadır. Son olarak da hücresel bir şekilde tutunma sağlamaktadır. Tutuna sağladıktan sonra yaklaşık 1 ile 6 ay arasında üst yapı denilen protez hazırlama işlemine geçilir. Bu aşamada ise normal bir şekilde kesilmiş olan dişlerin üzerine kron ya da köprü yapma işlemi uygulanmaktadır. Günümüzde en iyi Elazığ diş tedavisi yöntemlerinden birisi diyebiliriz.

Elazığ implant cerrahisi genel olarak doğal dişlerin yerini alabilecek en iyi alternatif sağlık çalışmasıdır. Özellikle bu alanda köprü gereksinimlerinde yanda yer alan dişlerin destek alınmasının engellenmesi, en sağlıklı yöntemlerden birisidir. Çünkü Elazığ implant tedavisi esnasında yandaki ya da üstteki dişler herhangi bir hasara maruz kalmamaktadır. Bu da Elazığ implant cerrahisi yönteminin en büyük avantaj durumlarından birisidir.

Elazığ İmplant Cerrahisi Kimlere Uygulanabilir?

İmplant, uygulanması rahat ve herhangi bir aşırı zorluğu olmayan tedavilerden birisidir. Bu sebepten dolayı özellikle son zamanlarda popüler olarak uygulandığını ve tercih edildiğini görmekteyiz. Elazığ implant cerrahisi, genel olarak 18 yaşını doldurmuş kişilere uygulanmaktadır. Bunun yanında çene ve yüz gelişiminin bireylerde tamamlanmış olması, en büyük ayrıcalıklı yönlerden birisidir. Şeker hastalıklarında da implant öncesinde hastalığın düzene girmiş olması gerekmektedir. En sağlıklı adım ise kliniğimize başvurarak uzman doktorlarımız tarafından muayene edilmektir.

İmplant Çeşitleri Nelerdir?

Elazığ implant cerrahisinde uygulanan birden fazla implant çeşitleri yer almaktadır. Bakıldığında her bir implantın farklı sonuç ve durumlarda yapıldığını görmekteyiz. Günümüzde genel olarak herkes tarafından bilinen ve en çok tercih edilen implant çeşidinin vida şeklinde olan implant olduğu söylenebilir. Tedavi sırasında kullanılacak implant çeşitleri, implantın yapıldığı alandaki yapı ve dokuya göre belirlenmektedir. Gerekli muayene sonuçlarında ise uygulamaya başlanmaktadır. Bilinen implant çeşitlerini maddeler halinde sizlerle birlikte paylaşıyoruz:

 • Subperiostal implantlar
 • Endoosseöz implantlar
 • Transosseöz implantlar
 • İntramukozal implantlar
 • Endodontik implantlar

İmplant Uygulaması Ağrılı Mıdır?

Elazığ implant cerrahisi olarak tedavilerimizi en iyi şekilde sizlere yansıtmaktayız. Cerrahi bir müdahale işlemi gerektiren Elazığ implant cerrahisinde, operasyona girmeden önce kişiye lokal bir anestezi uygulanmaktadır. Bu sebepten dolayı da operasyon esnasında herhangi bir acı ya da ağrı duymak mümkün olmamaktadır. Elazığ implant tedavisinden sonra 1-7 gün arası normal olarak alışma süreci yaşayacaksınız. Sonrasında ise rahatlıkla dişlerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer uzun dönemli bir ağrı ya da sancı yaşarsanız, diş hekimimiz ile iletişime geçmenizi öneririz.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Zaman Alır?

Elazığ implant tedavisi, diğer diş tedavilere göre biraz daha fazla uzun sürmektedir. Genel olarak 2 ila 9 ay arasında zaman diliminde farklılıklar görülmektedir. Elazığ implant tedavisi süre zarfında hastalara göre de değişiklikler görülmektedir. Hastaların tedaviye cevap vermesi, tedavi planlamasında yapılan dişlerin sayısı, uygulanan yöntemler gibi birçok farklı faktör, Elazığ implant cerrahisi süresini etkilemektedir.

İmplant Tedavisinin Yararları Nelerdir?

Elazığ implant tedavisi, günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Eksik diş ya da dişlerin yerine vida ile yeni bir diş getirilmesi, eski doğal diş yapısına kavuşmak için harika bir yöntemdir. Bu sebepten dolayı da implant tedavisinde görülen onlarca farklı fayda yer almaktadır. Dilerseniz kısaca Elazığ implant cerrahisinin yararlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Sağlıklı ve doğal dişlere sahip olma,
 • Eskisi gibi doğal dişlerle aynı yemek yeme özgürlüğü,
 • Herhangi bir diş endişesine maruz kalmamak,
 • Uzun süreli bir tedavi çözümü,
 • Ağzınızda doğal ve gerçek dişlerinizin olması,
 • Kemik yapısının sağlıklı olarak korunması,
 • Yüz şeklinizin ve gülümsemenizin doğal olarak korunabilmesi,
 • Eskisi gibi doğal ve kolay bir şekilde konuşmak.

Elazığ implant cerrahisi ve uyguladığımız diğer tedaviler için İnstagram sayfamızdan görsellere ulaşabilirsiniz.

Bu tür diş kayıplarında en doğru karar implant diş tedavisi olmaktadır. Doğal bir diş görünümü ve kolay bir yemek yeme alışkanlığı için implant cerrahisi en çok tercih edilen yöntemdir.

Bu durum tamamen hastalarımızın ağız ve diş yapısına göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Net bir cevap alabilmek için kliniğimizde muayene olmanız yeterli olacaktır. Tedavi sürecini implant cerrahisi tarafından kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İmplant operasyonu sürecinde ve sonrasında hastalar normal bir seviyede ağrı hissedebilmektedir. Fakat hissedilen ağrının normal bir diş çekimi ağrısı ile eşit olduğunu da hatırlatmalıyız.