Elazığ Diş Eti Hastalıkları

Diş Eti Hastalıkları – Periodontoloji

Periodontoloji, diş etlerini ve diş köklerini sararak kemiklerde meydana gelen hastalıkları teşhis ederek gerekli tedavi yöntemlerini uygulamaktadır. By satede diş etlerindeki hastalıklar ortadan kaldırılır.
Elazığ Diş Tedavisi

İmplant Cerrahisi

İmplant, farklı sebeplerden dolayı kaybedilen dişleri tedavi ederek çene kemiği içerisine konulan ve genel olarak vida şeklinde olan diş köküdür. İmplantın kemik ile bağlantısı tamamlandıktan sonra üzerine porselen ile estetik fe fonksiyon kazandırmaktadır.
Elazığ Estetik Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı, çeşitli nedenlerden dolayı estetik olarak görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin hastaların yüz şekline ve görünümlerini de ele alarak en doğal bir şekilde güzel görünüme kavuşturulma işlemidir.
Elazığ Çene Cerrahisi

Çene Cerrahisi

Çene cerrahisi, genel olarak alt ya da üst çenenin ileride veya geride olması durumlarında, alt ve üst çenenin yerleşiminin asimetrik olması gibi zamanlarda başvurulan bir alandır.
Elazığ Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği, bireylerin hem sağlıklı olmasını hem de estetik olarak birçok açıdan etkileyici bir görünüm kazandırılmak için uygulanan tedavilere sahip bir alandır.
Elazığ Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, dişlerin yüzeyinde zamanla oluşan renkli organik ve inorganik maddelerin sağlıklı diş beyazlatma jelleri ile birlikte giderildiği bir çözüm yoludur.
Elazığ Diş Tedavi

Protetik Diş Hekimliği

Protetik diş tedavisi, çeşitli nedenlerden dolayı eksilen ya da kırılmış olan dişlerin yeniden onarılarak tamamlanması amacı ile yapılan estetik bir diş tedavisi yöntemidir.
Elazığ Diş Teli Tedavisi

Ortodontik Tedavi

Ortodontik tedavi, dişlerde yer alan çapraşıklıkları, çene kemiklerinin birbirleri ve kafa kemikleri ile aradaki bağlantıyı inceleyerek bunlara bağlı olan mevcut diş problemlerinin teşhisini koyan bir yöntemdir.
Elazığ Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi

Diş sinirlerinin kalıcı bir hasar almaları durumunda ya da dolgu gibi yöntemlerin tedavi yönteminde cevap vermediğinde kanal tedavisi uygulanmaktadır. Kanallar diş yapısında yer alan sinirlerden oluşmaktadır.
Elazığ Konservatif Tedavi

Konservatif Diş Tedavileri

Konservatif tedavi; dişlerde yer alan çürüklerin temizlenmesi ve oluşan boşlukların yap dolgu malzemeleri ile birlikte doldurulmasına verilen bir isimdir.

Mutlu Hastalarımızın
Tedavi Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları

Hastalarımızın güncel tedavi yöntemleri kullanılarak yapılan gülüş estetiği ve implant tedavilerinden görüntüler, öncesi ve sonrası fotoğrafları.

tedavi-oncesi-1tedavi-sonrasi-1
tedavi-oncesi-2tedavi-sonrasi-2
tedavi-oncesi-3tedavi-sonrasi-3

Ağız, diş ve diş eti hastalıklarınızda sizlere yardımcı olabilmek için birçok farklı hizmetimizi sizlere sunmaktayız. Elazığ Diş Hekimi sitemizin menü kısmında yer alan “Tedavilerimiz” yazısına tıklamanız yeterli olacaktır. Tüm gerekli diş tedavisi uygulamalarımıza göz atabilirsiniz.

Ağrı ve hassasiyet durumları genel olarak diş tedavi çeşitlerine ve durumlarına göre değişebilmektedir. Doktorlarımız bu konuda dikkatli ve işlerini hassas bir şekilde yapmaktadırlar. Bu sayede de hassasiyet ve ağrı durumu en aza inmektedir.

Yemek yeme durumu genel olarak tedavi türüne bağlı olarak değişebilmektedir. Çoğu tedavi sürecinde katı yemeklere 1 gün gibi süreçte uzak durmanız yeterli olacaktır. Bazı diş tedavilerinde ise hafif bir diyet önerilebilir.

Diş ve diş eti hastalıklarının önüne geçmenin en sağlıklı yollarından birisi, diş bakımı sürecini iyi bir şekilde kontrol altına almanızdır. 6 ayda bir olmak üzere dişlerinizi poliklinik merkezlerinde rutin bakımlara sokmanızı tavsiye etmekteyiz.