Lamine Diş Kaplama

Son dönemlerin en popüler diş tedavisi yöntemlerinden birisi Elazığ lamine diş kaplama yöntemidir. Sağlam dişlerin üzerine ince tabakalar ile birlikte gerçekleştirilen işlemler ile birlikte harika sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Kelime olarak Latince kökenli olan bu terim, yaprak kaplama anlamını da taşımaktadır. Elazığ lamine diş kaplama yönteminde, rahatsızlık duyulan dişlerin ilk olarak teşhisi yapılmaktadır. Sonrasında ise sorunların ortadan kaldırılabilmesi için uzman hekimler gereklidir. İşte bu alanda Elazığ lamine diş kaplama olarak ön plana çıkmaktayız. Dişlerinizin daha sağlıklı ve hastalıklardan kurtulmuş olmasını istiyorsanız, bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Lamine Diş

Elazığ Lamine Diş Kaplama Nedir?

İnsanların hayatında en önem verdikleri alanlardan birisi dişleridir. Diş sağlığı alanında uygulanan birçok farklı tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu tedavi yöntemlerinden birisi Elazığ lamine diş kaplama uygulamasıdır. Elazığ lamine diş kaplama uygulaması, dişlerin üzerinde en az törpü ile birlikte kaplama yapılan bir tedavi yöntemidir. Sağlam olan dişlerin üzerinde ince bir tabaka oranı ile işlem gerektirmektedir. Diş üzerinde ufak bir törpüleme ile birlikte protez alanında en koruyucu diş tedavisi yöntemlerinden birisidir. 

Lamine Diş Kaplama Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Estetik bir gülüş yakalamak ve dişlerinin sağlıklı olmasını herkes ister. Bu sebepten dolayı da uygulanan onlarca farklı diş tedavisi yöntemi bulunmaktadır. Lamine diş yöntemi de bu uygulanan tedavilerden birisidir. Elazığ lamine diş kaplama uygulamasını şu durumlarda uygularız: 

 • Estetik gülüşü engelleyen; ön dişlerin çarpıklık ya da şekil bozuklukları gibi durumlarda, 
 • Darbe ya da herhangi bir sebepten dolayı kırılmış olan dişlerin onarılarak, eski doğal görünümüne kavuşturma isteği durumunda,
 • Estetik açıdan güzel bir gülüş için dişlerin uzatılması istenildiğinde,
 • Beyazlatma işlemlerinden sonuç alamayan ve koyu renk diş yapılarına sahip olan kişilerde,
 • Çürüyen ön dişlerdeki çürüklerin temizlenerek meydana gelen yıkımın düzeltilmesi durumlarında,
 • Diş şekil ve duruşlarından memnun olmayan hastalarda,
 • Diş teli tedavisi durumunda estetik olarak kaygı yaşayan ve dişleri ayrık olan hastalarda.

Burada yer alan maddelere baktığımızda, Elazığ lamine diş kaplama olarak hangi durumlarda lamine diş tedavisini uyguladığımızı kolaylıkla görebilmektesiniz. Eğer sizlerde kendinizde buradaki maddelerde yer alan durumları hissediyor ve görüyorsanız, mutlaka bu tedavi yönteminden yararlanmanızı tavsiye etmekteyiz. 

Lamine Diş Kaplama Nasıl Uygulanır?

Hastalar tarafından aldığımız sorular genellikle; ‘Diş Kaplama Nedir?’, ‘Lamine Nasıl Yapılır’ sorularıdır. Lamine diş kaplaması uygulamaları öncelikle uzman hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı tüm adımlar sırası ile uzman hekimlerimiz ve doktorlarımız eşliğinde ilerleme kat etmektedir. Elazığ lamine diş kaplama alanında uygulanan tüm adımları sırası ile sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu sayede tedavi sürecinin nasıl ilerlediğini kolaylıkla görmüş olacaksınız.

 • İlk olarak dişe uygulanacak porselen kaplama tabakası, ince bir yapı ile hazırlanır. 
 • Hazırlanan ince kaplama plakası ile birlikte doğal görünüme en yakın kaplama sonuçları elde edilmektedir. 
 • Bu aşama sonrasında diş yüzeyi tamamen temizlenir ve en düşük oranda aşındırılma adımı uygulanır.
 • Aşındırma adımından sonra lamine kaplamanın dişe tam olarak oturtulması gerçekleştirilir.
 • Son olarak hazırlanmış olan lamine ince porselen diş kaplamalarının, diş yüzeyine oturtularak yapıştırılma işlemi sağlanır.

Buradaki yöntemler Elazığ lamine diş tedavisinin genel olarak adımlarını bizlere anlatmaktadır. Bu yöntemler sonrasında sigara, kahve, çay gibi etkenler yüzünden sararan dişlerimiz, temiz ve doğal bir görünüm elde etmemizi sağlayacaktır. 

Lamine Diş Kaplama Fiyatları

Lamine diş fiyatları genel olarak ağız yapısına ve uygulayacağımız tedaviye göre farklılıklar göstermektedir. Bu sebepten dolayı net bir cevap almak için kliniğimiz ile hızlı bir iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyim. Net bir fiyat bilgisi vermek maalesef doğru olmayacaktır. Bakıldığında herkesin ağız yapısı ve dişlerini yapısı aynı olmamaktadır. Bu sebepten dolayı da uygulanan işlemler genel olarak farklı şekillerde işleyiş göstermektedir. Kesin ve güncel bir lamine diş fiyatları 2022 almak istiyorsanız, mutlaka kliniğimiz ile birlikte iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz. 

Diş Kaplama ve daha birçok tedavisiye ait görselleri incelemek için Instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Lamine diş kaplama, bir diğer anlamıyla yaprak kaplama olarak da bilinmektedir. Sağlıklı dişlerin aşınmaları ile birlikte dış yüzeylerine özel yapıştırıcılar ile birlikte yaprak şekillerinde çok yapıştırılan bir porselen türüdür. Diş yüzeyinde herhangi bir kesim vb durumlar gerçekleştirilmemektedir.

Dişlerin estetik olarak görünümünü bozan ve fonksiyonel açıdan sorunlara yol açan çeşitli durumlarda porselen lamine uygulaması tavsiye edilmektedir. Dişlerde yer alan boşluklardan rahatsız olunduğunda, aşınma ya da çatlama gibi durumlarda da gönül rahatlığı ile uygulanabilir.

Porselen lamine diş kaplaması genel olarak bir haftalık süreç içerisinde tamamlanmaktadır. Seans olarak ise ortalama 2 ya da 3 defa gitmeniz yeterli olacaktır.