Elazığ Protetik Diş Hekimliği

Elazığ protetik diş hekimliği olarak, diş sağlığı alanında tüm güncel ve aktif hizmetlerimiz devam etmektedir. Protetik diş hekimliği tedavisi ile birlikte, kaybedilen dişlerin çeşitli protezler ile birlikte eski fonksiyonlarına dönmesini sağlamaktayız. Bireyler için dişler, olmazsa olmaz özelliklerden birisidir. Bu sebepten dolayı da bireyler genel olarak diş problemleri olduğunda, direkt olarak uzman hekimlere başvurmaktadır. Elazığ protetik diş hekimliği tedavi alanında, en güncel tedavi yöntemlerimizi, hastalarımız için kullanmaktayız. Diş ya da dişlerin farklı sebeplerden dolayı kaybolması durumunda, protetik diş tedavisi bizleri karşılamaktadır. Diş kayıpları, bireyler için en kötü olumsuzluk durumlarından birisidir.

Günlük rutin olarak gerçekleştirmiş olduğumuz yemek yeme, çiğneme, soğuk içecekler ile temas gibi durumları, dişlerimiz sayesinde gerçekleşmektedir. Eğer bu tür durumlarda diş kaybı yaşandığında, maalesef ortaya kötü bir durum çıkmaktadır. Bizler Elazığ protetik diş hekimliği tedavisi yöntemi ile birlikte, bu tür problemleri ortadan kaldırmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Estetik diş alanında tüm kaygılarınızdan, diş problemleriniz ile birlikte ortadan kalkmaktadır.

Elazığ Protetik Diş

Elazığ Protetik Diş Hekimliği Nedir?

Protetik diş hekimliği, çeşitli olaylara bağlı olarak eksilmiş ya da kırılmış olan dişlerin, yeniden onarılması durumunda yapılan bir tedavi yöntemidir. Burada amaç genel olarak sağlıklı gülüşler ile birlikte dişlerimizin eski yerlerine geri getirilmesidir. Tabi estetik olarak da eski fonksiyonlarını yerine getirmesidir. Bu alanda diş hekimimiz ile birlikte hastalarımıza en güncel Elazığ protetik diş hekimliği tedavisi yöntemlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Bu alanda herhangi bir diş kaybı ya da problem yaşadığınızda, direkt olarak kliniğimiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu tür durumlarda maalesef geç kalınması hem doğal gülüşünüzü hem de yemek yeme gibi fonksiyonlarınızın gecikmesini sağlayacaktır.

Uygulamış olduğumuz Elazığ Protetik Diş Hekimliği gibi birçok tedavi hakkında bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Elazığ Protetik Diş Hekimliği Tedavisi Nedir?

Protetik diş hekimliği tedavisi, çeşitli nedenlerden eksilmiş olan ya da kırılan dişlerin yeniden onarılması işlemidir. Burada sadece onarma değil, eksik dişin tamamlanma durumu da geçerli olmaktadır. Bu şekilde eksik dişlerin onarılması ve tamamlanması durumuna Elazığ protetik diş tedavisi ismi verilmektedir. Sağlıklı ve doğal gülüşler ile ağız yapınızın eski fonksiyonlarının geri gelmesi, sizler için en önemli konulardan birisidir. Bu sebeplerden dolayı da mutlaka kliniğimizde muayene olmanızı ve gerekli işlemlerin uygulanmasını sağlamalısınız.

Temelde Elazığ protetik diş hekimliği tedavilerinde, kaybedilen dişin yerine farklı protez türlerindeki dişleri uygulanmaktadır. Prostodontist adı verilen hekimlerimiz, sizlere en uygun tedavi yöntemini sunacak ve gerekli adımları uygulayacaktır. Genel olarak bu alanda tedavi gören herkes, yeni diş ve onarımlarından son derece memnun kalmaktadır. Dişlerinin eski yer ve fonksiyonlarının geri gelmesi, özellikler bireyler için en büyük mutluluklardan birisidir.

Protetik Diş Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Elazığ protetik diş hekimliği tedavisi, genel olarak tedaviye geç kalmış olan hastalarımıza uygulanmaktadır. Bu şekilde kaybedilmiş olan diş ya da dişler, farklı protez türleri ile birlikte geri kazandırılmaktadır. Protetik tedavi yöntemleri ile birlikte, fonksiyon ve estetik anlamda kişiler kendini çok daha iyi hissetmektedir. En önemlisi; eski doğal gülüşlerine kavuşabilmek ve yemek yeme, su içme gibi rutin faaliyetleri gerçekleştirebilmektir. Bu alanda tedaviye geç kalınma durumlarında, protetik diş tedavileri, uygun ve güncel yöntemler dahilinde uygulanmaktadır.

Protetik Diş Tedavisinde Kullanılan Protez Türleri Nelerdir?

Elazığ protetik diş tedavisi alanında kullanılan, birden fazla protez türümüz bulunmaktaıdr. Her bir protez türü, farklı diş yapıları için uygun bir şekilde kullanılmaktadır. İmplant gibi protezler de, genel olarak bu kapsam içerisinde dahil edilmektedir. Protetik diş hekimliği tedavisinde kullanılan protez türleri şu şekildedir:

  • Sabit Protez
  • Metal Destekli Porselen Kaplama
  • Kuron Modeli
  • Seramik Kaplama
  • Zirkonyum Destekli Kaplama
  • İmplant
  • Köprü
  • Hareketli Protezler
  • İmplant Üstü Protez Türleri

Burada yer alan tüm protez türleri, protetik diş tedavi yöntemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Genel olarak hastaların diş yapıları ve uyumlu olan alanlara göre farklılıklar görülmektedir.

Uzman Dt. Hilal Eroğlu’nun uyguladığı diş tedavilerini İnstagram adresinden de inceleyebilirsiniz.

Protetik diş tedavisi, kaybedilen dişlerin çeşitli türdeki protezler ile birlikte eski fonksiyonarına dönmesi sağlanan bir tedavi yöntemidir. Bu sayede eskisi gibi yemek yeme alışkanlıklarına da hastalarımız en kısa zamanda kavuşabilmektedir.

Protetik diş tedavisi, genel olarak tedaviye geç kalan hastalara uygulanan bir yöntemdir. İhmal ile birlikte dişlerini kaybeden hastalarımıza bu tedaviyi uygulamaktayız. Bu sayede eski dişlerine doğal bir görünüm ve estetik yapı ile birlikte sahip olmaktadırlar.

Protetik diş tedavisi, genel olarak yapılan kaplama türüne göre değişiklik gösteren bir süreci kapsamaktadır. Genel olarak 5-6 seans arasında işlemler tamamlanmaktadır. Tabi bu durum hastanın ağız ve diş yapısına ya da yapılan kaplama türüne göre değişiklikler göstermektedir.