Elazığ Zirkonyum Kaplama

Herkes sağlıklı bir dişe ve güzel gülüşe sahip olmak ister. Bu sebepten dolayı da diş ve diş etleri gibi alanlara bir hayli önem verilmektedir. Son dönemlerde sıklıkla Elazığ zirkonyum kaplama tedavisi ile karşılaşmaktayız. Elazığ zirkonyum kaplama tedavisinde kullanılan, seramik ve porselen malzemeler ile birlikte yapılan zirkonyum, sağlam bir yapısı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Özellikle de parlak olmasından dolayı, ön dişlerde harika ve doğal bir görünüm elde etmenizi sağlamaktadır. Beyaz bir malzemeden oluşan zirkonyum, içerisinde herhangi bir metal içermemektedir. Zirkonyum dişler sararır mı? sorusu zirkonyum kaplama yaptırmayı düşünenler tarafından oldukça merak edilmektedir. Estetik bir gülüş yapısı ve bembeyaz dişlere sahip olmak isteyenlerin mutlaka tercih etmesi gereken diş tedavisi yöntemlerinden birisi Elazığ zirkonyum kaplamadır. Diş yüzeylerinin kaplaması ile birlikte kullanılan bu yöntemde, harika sonuçlar sizleri beklemektedir. Zirkonyum kaplama ile ilgili daha fazla bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama

Elazığ Zirkonyum Kaplama Nedir?

Dişlerde oluşan lekeler ile birlikte kişilerin tercih etmiş olduğu bir diş kaplama yöntemidir. Aynı zamanda porselen diş kaplama olarak da bilinmektedir. Elazığ zirkonyum diş kaplama, alanında metal içerenler ve metal içermeyenler olarak ikiye ayrılmaktadır. Metal içermezler, zirkonyum özel fırınlar ile oksijen eşliğinde zirkonya seramiğine dönüştürülmektedir. Bu sayede ortaya Elazığ zirkonyum diş kaplama malzemesi çıkmaktadır. Zirkonyumu diğer kaplamalardan ayıran en büyük etkenin, ön ve arka dişlerde kullanılması diyebiliriz. Elazığ zirkonyum kaplama olarak hem ön dişlerinize hem de arka dişlerinize en uygun diş kaplama fırsatlarını sizlere sunmaktayız.

Elazığ zirkonyum diş kaplama, genel olarak çürük dişlerin onarılması durumlarında kullanılan bir tedavi yöntemidir. Fakat bunun yanında estetik bir doğal gülümseme yakalamak ya da beyaz, temiz bir dişlere sahip olmak isteyen kişiler için de Elazığ zirkonyum kaplama yapılmaktadır. Ön dişlerde harika bir görünüm elde etmenizi sağlarken, arka dişlerde ise sağlam bir diş yapısı oluşturmaktadır.

Elazığ Zirkonyum Kaplamanın Faydaları Nelerdir?

Genel olarak her bir diş tedavisi yönteminin, farklı özellikleri ve işlevleri bulunmaktadır. Böylece farklı avantajların yer aldığını söylemek mümkün olmaktadır. Elazığ zirkonyum diş kaplamanın avantajları şunlardır:

  • Diş üzerinde kolay şekil alarak beyaz renge hızlıca dönüşürler. 
  • Doğal görünüm yapıları ile birlikte ana dişlere en çok benzeyen yapay diş türleridir.
  • Metal içermezler, bu sağlık açısından en büyük avantaj konularından birisidir.
  • Ağız içerisinde uzun yıllar boyu kullanılabilir. Bu durum Elazığ zirkonyum kaplama tedavisinin uzun ömürlü olduğunu bizlere hatırlatmaktadır. 
  • Hassas ve duyarlı değildir. Bu durumda sıcak ve soğuk yiyeceklere karşı dirençli bir yapıda üretilmektedir. 
  • Diş sararma oranlarını en aza indirmektedir.

Burada yer alan maddelere göz attığımızda, Elazığ zirkonyum diş kaplamanın ne tür özelliklere sahip olduğunu görmekteyiz. Son dönemlerde özellikle bir rağbet konusunun yer alması, bu tedavi yöntemini ön plana çıkarmaktadır. Bizler de Elazığ diş tedavisi olarak en iyi şekilde sizlere hizmetlerimizi sürdürmeye devam ettirmekteyiz. 

Elazığ Zirkonyum Kaplama

Diş hastalıkları ve diş tedavisi alanında sizlere birçok farklı şekilde tedavi yöntemlerimizi uygulamaktayız. Gerek estetik açıdan gerek hastalık açısından istediğiniz gibi tedavi yöntemlerimizi uygulama altında ilerletmekteyiz. Aynı şekilde Elazığ zirkonyum kaplama tedavimizde de diş ölçülerinize uygun olarak, harika sonuçları ortaya çıkarmaktayız. Diş çürüme durumlarında, estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen ya da bembeyaz dişlere sahip olarak doğal güzelliği yakalamak isteyenlerin tercih ettiği bir yöntemdir. Özellikle de metal içermemesi ve beyaz bir görünüm elde edilmesini sağladıkları için, bu yönde güzel bir etki bırakmaktadır. Zirkonyum diş ile alakalı merak ettiğiniz farklı soruları, bizlerle iletişime geçerek kolaylıkla hekimlerimize yöneltebilirsiniz.

Elazığ zirkonyum kaplama, hem ön dişler için hem de arka dişler için uygun olan bir yöntemdir. Bu sebepten dolayı da diğer diş tedavilerine göre daha avantajlı bir durum söz konusudur. Bilindiği üzere diğer yöntemlerde genel olarak sadece ön dişlerde estetik olarak düzeltmeler yapılmaktadır. Elazığ zirkonyum kaplama ile birlikte bu durum tamamen ortadan kalkmaktadır ve arka dişlere de uygulanan yöntemleri ile birlikte sağlamlık açısından harika bir temel oluşturulmaktadır. 

Zirkonyum kaplama ve daha birçok diş tedavisine ait görselleri Dt. Hilal Eroğlu İnstagram adresimizden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Kliniğimizde hastalarımıza özel olarak birden fazla tedavi yöntemlerimiz bulunmaktadır. Zirkonyum diş kaplama yöntemi de bu alanda en çok tercih edilen tedavilerden birisidir. Hastalarımızın çürük yapıdaki dişlerini ya da daha estetik bir gülümsemeye sahip olabilmesi için zirkonyum kaplama yöntemini uygulamaktayız. Tabi bu hizmette zirkonyum diş fiyatları da en çok merak edilenler arasında yer almaktadır. Bu tedavi yönteminde kesin ve net bir fiyat açıklaması yapmak doğru olmayacaktır. Çünkü zirkonyum kaplaması, hem ön dişler için hem de arka dişler için uygulanan bir yöntemdir. Bu sebepten dolayı uygulama aşamasında ağız yapısına ve dişlerin yapısına göre fiyatlarda değişiklikler görebilmek mümkündür. Hemen kliniğimiz ile birlikte hızlıca iletişime geçebilir ve zirkonyum kaplama fiyat hakkında detaylı bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

 

Zirkonyum Kaplama Öncesi ve Sonrası

Zirkonyum kaplamalar, uygun ve doğru bakımlar ile yapıldığında 10 ila 30 yıl arasında kalıcı olarak kalabilmektedir.

Zirkonyum kaplamalar, en doğal şekilde üretilen kaplama türleridir. Dişlerinizin geri kalanı ile birlikte uyum sağladıkları için çürüme gibi bir durum söz konusu değildir. Daha iyi bir leke ve dirence sahiptirler.

Hayır, zirkonyum kaplama tedavisinde herhangi bir acı ya da ağrı hissetmezsiniz. Kaplama oldukları için direkt olarak dişinizin üzerine yapıştırılma sağlanır.