Elazığ Ortodontik Tedavi

Elazığ ortodontik tedavi ile birlikte alt ve üst çeneler arasındaki ilişki bozukluklarını ya da dişlerin ebatları ile çene kemiği arasında yer alan boşluk gibi problemleri ortadan kaldırabilirsiniz. Normal diş yapısının olması gerektiği yerden farklı ve çapraşık olması, diş yapısında bir problem olduğunu belirtmektedir. Bu tür durumlarda da Elazığ ortodontik tedavi yöntemi ortaya çıkmaktadır. Ağız, diş ve kafa yapılarını incelediğimizde dişlerde yer alan çapraşık diş problemlerini düzeltiyoruz ve hastaların istemiş olduğu dişlere sahip olmasını sağlamaktayız. Elazığ ortodontik tedavi yöntemi uzun yıllardan bu yana uygulanan ve hastalarımız için en büyük diş tedavisi yöntemlerinden birisidir.

Bireyler, özellikle diş konusunda sağlıklı olmayı istemektedirler. Çünkü bakıldığında doğal bir gülümseme, yemek yeme, soğuk içecek içme gibi günlük hayatta faaliyetlerimiz olmaktadır. Bu tür durumlarda da devreye ilk olarak dişler girer. Dişlerin çapraşık olma durumu, hastalarımıza büyük problemler yaşatmaktadır. Bu da hastalarımızı bir hayli rahatsız eden durumlardan birisidir. Yaşanılan bu rahatsızlığı uzman diş hekimlerinden alınan tedavi ile gidermek ve kusursuz görünüme kavuşmak mümkündür. 

Diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz,  kliniğimizle iletişime geçerek gerekli detay ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

Elazığ Ortodontik Tedavi

Elazığ Ortodontik Tedavi Nedir?

Elazığ ortodontik tedavi yöntemi, halk arasında genel olarak diş teli tedavisi olarak da bilinmektedir. Erken yaşlarda meydana gelerek belirtiler gösteren bu hastalık, geç kalındığı için genel olarak ileri zamanlarda meydana gelmektedir. Genel olarak ortodontik tedavi, ergenlik dönemlerinde uygulanmaya başlamaktadır. Diş bozukluğu meydana geldiğinde ya da fark edildiğinde, mutlaka Elazığ ortodonti doktorlarına muayene etmenizi tavsiye etmekteyiz. Bu sayede erken teşhis yapıldığında, tedavi süreci çok daha olumlu ve hızlı bir şekilde ilerleyecektir. Bu alanda diş teli gibi yapılan çalışmalar, erken fark edilerek yapıldığında daha sağlıklı olmaktadır. Bu durum hasta bireyleri tedavi sürecini oldukça olumlu olarak etkilemektedir.

Diş teli tedavisi için daha fazla bilgiye bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz:

Elazığ Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır?

Elazığ Ortodontik Tedavi Fiyatları Nasıldır?

Genel olarak en çok merak edilen konulardan birisi Elazığ ortodontik tedavi fiyatları konusudur. Bakıldığında ortodonti, genel olarak uzun süreçleri kapsayan bir sağlık aşamasıdır. Bu sebepten dolayı da tedavi fiyatlarında farklılıklar görülmektedir. Burada yapılacak olan Elazığ diş teli uygulamasında, breketin türü ile ağız içinde yapılan işlemlere göre fiyatlarda değişiklik görülmektedir. Bu sebepten dolayı en sağlıklı adım, uzman hekimlerimize muayene olarak gerekli bilgileri almaktır.

Ortodontik Tedavi Süresi Ne Kadar?

Elazığ ortodontik tedavi, genel olarak uzun süreçleri kapsayan bir tedaviyi kapsamaktadır. Tabi burada hastaların diş durumlarında tedavi sürecini olumlu ya da olumsuz olarak etkilemektedir. Rahatsızlıkların türü ile derecesine göre tedavi süreci belirlendiği için, net gün sayısı söylemek doğru olmayacaktır. Bu sebepten dolayı kliniğimiz ile iletişime geçebilir ve hızlı bir şekilde muayene olabilirsiniz. Bu sayede Elazığ diş teli tedavi süreci ile alakalı tüm bilgilere, hızlıca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Diş Teli Tedavisinde Diş Çekimi Neden Yapılır?

Elazığ diş teli tedavisi, günümüzde en yaygın biçimde kullanılan yöntemlerden birisidir. Halk dilinde ortodonti tedavisi, genel olarak Elazığ diş teli tedavisi olarak da geçmektedir.  Ortodontik tedavi durumlarında bazen diş çekimi yapılması gerekebiliyor. Bu tür durumlarda genel olarak şu sebeplerden dolayı diş çekimi yapılmaktadır:

  • Çenede yer alan darlığı onarmak,
  • Dişteki alanların yerini genişletmek,
  • Dişlerin sıralanmasında yer alan bozuklukları ve yapıların normal düzeye getirilmesi gibi türler yer almaktadır.

Uzman Dt. Hilal Eroğlu’nun uygulamış olduğu diş tedavilerinin görsellerine İnstagram adresinden ulaşabilirsiniz.

Ortodontik tedavi sürecinde temel olarak bir kısıtlama yoktur. Fakat dişlere uygulanan braketlerin sağlıklı ve kırılmaması için bu süreçte sert kuruyemişlerden, erik gibi çekirdekli besinlerden uzak durmanızı tavsiye etmekteyiz. Bu durum çok daha sağlıklı olacaktır.

Hayır, Ortodontik tedavisinde herhangi bir yaş sınırlaması mevcut değildir. Gülümsemelerinden memnun olmayan, diş ve yüz esteiğini daha iyi hale getirmek isteyenlere uygulanabilmektedir.

Ortodontik tedavi sürecinde genel olarak randevular 3 ila 6 haftada bir olmaktadır.