Elazığ Diş Hastanesi’nde Uygulanan Tedaviler Nelerdir?

Elazığ Diş Hastanesi’nde Uygulanan Tedaviler Nelerdir? sorunuza cevap olacak tedavi yöntemlerimizden sizlere bahsedelim.

Elazığ diş hastanesi olarak amacımız bilgi ve tecrübemizi hastalarımızın kişisel yararı ve iyiliği için kullanmaktır. Süt dişlerinden yirmilik dişlerine, rutin muayenelerden kaliteli dolgu ve kanal tedavilerine, karmaşık cerrahi ve kozmetik tedavilere kadar ağız sağlığının her alanında Elazığ diş hastanemizde sizlere çeşitli tedaviler sunuyoruz. Elazığ diş hastanesinde hastalarımızın sağlığını ve hijyenini çok ciddiye alıyor, kliniğimizden çıktıklarında kendilerini güvende ve memnun hissetmelerini sağlıyoruz. Kliniğimize ilk ziyaretinizden itibaren, ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirilmiş tavsiyeler, kapsamlı bilgiler ve kişiselleştirilmiş tedaviler alacaksınız.

Elazığ Diş Hastanesi Estetik Diş Hekimliği

Elazığ diş hastanesi diş tedavisi denilince ilk akla çürük dişlerin tedavi edilmesi ve kaybedilen dişlerin yerine konulması gelse de günümüzde diş ve diş etleri ile ilgili gülüş estetiği de oldukça önemlidir. Çürük, aşırı renk değişikliği, çapraşıklık, dişlerin yüzey ve şeklinin bozulması, diş etlerinin dişlere göre konumu gibi nedenler diş estetiğini olumsuz etkiler. Estetik açıdan hoş olmayan gülümseme durumları, kişiler üzerinde hem sosyal hem de psikolojik olarak olumsuz etkilere neden olur.

Gülüş estetiğini etkileyen durumlar Elazığ diş hastanesinde modern estetik diş hekimliği yöntemleri ile giderilebilmektedir. Beyazlatma tedavileri, ‌kompozit ya da porselen lamina uygulaması, ‌venner uygulamaları ve diş eti hizalaması gibi uygulamalar kozmetik diş hekimliği uygulamaları arasındadır.

Elazığ Diş Hastanesi Protez Tedavileri

Diş kayıpları, dolgularla tamir edilemeyen çürük dişler, kırık dişler, dişlerin yapısından kaynaklanan kozmetik problemler gibi problemlerin hepsi protezlerle meydana gelebilmektedir. Elazığ diş hastanesi protez tedavilerinin birçok uygulaması vardır. Bunlardan ilki diş eksiklikleridir. Elazığ diş hastanesinde protetik yöntemlerle diş kusurlarının giderilmesi için iki tür uygulama vardır: Birincisi
Az dişli veya hiç dişsiz ağızlara uygulanan hareketli restorasyonlar,
İkincisi büyük diş kayıplarında kuron tedavisi,
Az diş kayıplarında ise köprü uygulamasıdır.
Kaplamalar ve köprüler birçok farklı doğal yöntem ve malzeme kullanılarak yapılabilir. Elazığ diş hastanesinde diş kusurlarının yanı sıra diğer yöntemlerle düzeltilemeyen dişlerin kozmetik kusurlarının olduğu durumlarda da protez uygulamaları kullanılmaktadır. ‌Lamina porselen bu gibi durumlarda Elazığ diş hastanesinde uygulanan kozmetik protez uygulamasına bir örnektir. ‌İmplant tabanlı yapılar da çeşitli protetik yöntemler kullanılarak oluşturulur ve bunlar ‌implant restorasyonları olarak bilinir.

Ortodonti

Elazığ diş hastanesi ortodonti; çapraşıklık, kapanış bozuklukları ve alt çene ilişki bozuklukları ile ilgilenen diş hekimliği dalıdır ve bu alanda uzmanlaşmış diş hekimlerine ortodontist denir. Çapraşık, çarpık dişler gülümserken en can sıkıcı durumlardan biridir. Ayrıca aralıklı dişler, uyumsuz çene pozisyonları gibi diğer faktörler de hem dişlerin görünümünü hem de yüz estetiğini olumsuz etkiler. Öte yandan, bu tür bozukluklar çiğneme fonksiyonunu bozabilir. Tüm bu diş şekli ve çene yapısı problemlerinin en sağlıklı çözümü Elazığ diş hastanesi ark teli tedavisi olarak da bilinen ortodontik tedavidir.

Elazığ Diş Hastanesi’nde Uygulanan Tedaviler Nelerdir? sorularının cevaplarını kliniğimizde uzman hekimiz tarafından uygulanan diş tedavileri aracılığıyla cevaplandırdık. Kliniğimizde uygulanan diş tedavilerinin görsellerini İnstagram hesabımızdan inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.