Ortodontik Tedavi Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Ortodontik Tedavi Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Çarpık dişler insanların hayatlarını önemli ölçüde olumsuz şekilde etkilemektedir. Bu yüzden bir insanın psikolojisi bile bozulabilir. Eğer dişlerinizde ortodonti varsa ve bu durumdan memnun değilseniz acilen bir ortodontiste görünmenizi tavsiye ediyoruz. Gelin hızlıca ortodontik tedavi ile ilgili bilgilere hızlıca göz atalım.

Ortodontik Tedavi Nedir?

İnsanların, çene, diş ve yüz bozukluklarının teşhis edilip iyileştirmek için yapılan bir tedavi yöntemidir. Ortodonti, kişinin çene ile diş arasındaki yapının uyumsuzluğu anlamına gelir. Küçük yaşlarda ortaya çıkar. Yetişkinlerde nadiren olsa da görülür. Süt dişlerin çürüyüp kopmasından sonra yapılan ağız hareketleri yüzünden oluşur. Diş gelişimi tamamlanmadığı içinde çene ile dişler birbirine paralel şekilde durmazlar. Bu hastalık, doğuştan yada sonradan ortaya çıkabilir. Bir zaman durumu yoktur.

Elazığ Ortodontik tedavi işlemini diş hekimleri değil bir ortodontist yapmalıdır. Çünkü basit bir tedavi yöntemi değildir. Tedavisinde ilk önce diş teli takılır. Diş teli takıldıktan sonra üzerine uygulanan tedaviye göre malzeme yerleştirilir. Bu malzeme çene kemiğini sabitler ve düzgün bir yapıda olmasını sağlar. 

Elazığ Ortodontik Tedavi
Elazığ Ortodontik Tedavi

Ortodontik Tedavi Fiyatları

Ortodontik tedavi fiyatları; kullanılan malzemenin türü, tedavi planına ve süresi diğer diş hekimliği tedavilerine ihtiyaç olup olmaması gibi etkenler gözden geçirilerek belirlenir. Ortodontik tedavisi için gerekli muayeneler yapılır. Bir tedavi planı belirlenir. tedavi ne kadar uzun sürerse, fiyatı o kadar artmaktadır. Fiyatları bu ölçüde değişiklik gösterir. Ortodonti tedavisinin fiyatı 2500 TL başlayıp 15.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu fiyatlar, kliniklerin fiyat politikasına göre düzenleniyor. Ortodontik tedavisine ihtiyaç duyuyorsanız kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Ortodontik Tedavi Ne Kadar Sürer?

Ortodontik tedavi, diş ve diş eti hastalıkların önlemesinin yanı sıra güzel bir estetik görünüm elde etmiş olursunuz. Bu tedavi süreci oldukça zordur. Kişilerin tedavi şekline göre kısa da sürebilir. Diş ve çenede oluşan çarpıklıklar 6-8 ay arasında düzelebilir. Ancak daha fazla diş problemi varsa süreç 2 yıla kadar uzayabilir. Tedavinin kısalma süresi, birazda tedaviyi uygulayan doktora bağlıdır. Ortodonti tedavisi bittikten sonra ortodontistin vereceği diyet listesini uygulamanız gerekiyor. Ağız sağlığınızın eskiye kavuşması için son derece önemli. Bunun dışında 3-5 haftalık kontrollere de gitmelisiniz. Tedavi sonrasında dişinizde bir ağrı hissetmezsiniz. Ancak kontrollere gittiğinizde ortodontistin dişlere uygulayacağı baskı nedeniyle birazcık ağrı hissedebilirsiniz. Bu durum son derece normaldir. Diş tedavileri ile ilgili daha fazla bilgi almak için dthilaleroglu.com sitemizi takip edebilirsiniz.

Elazığ diş kliniği olarak birçok farklı alanda sizlere hizmetlerimizi sunmaktayız. Hemen bizlerle hızlıca iletişime geçebilir ve birçok bilgiye hızlıca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.