Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Bembeyaz dişler, insanların en büyük hayallerinden birisidir. Dişleri hiç sararmasın beyaz kalsın isterler. Ancak zaman geçtikte dişler için gerekli işlem yapılmadıkça eskisi gibi beyaz kalmayabilir. Bunun için gerekli olan yöntemlerin denenmesi gerekiyor. Diş beyazlatma için yapılan yöntemler şunlardır:

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma, diş yapısındaki minelerde oluşan zararlı ve zararsız maddelerin bir temizleyici jel yardımıyla temizlemesi demektir. Bu maddeler, yeteri kadar diş fırçalanmadığı zaman, ağızda çeşitli materyaller bulunması, çay, kahve ve sigara gibi şeyler diş minesine zarar verir. Bundan kurtulmak için ister evde yapılan pratik yöntemlerle isterseniz diş hekiminize başvurarak diş beyazlatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak detaylı bir temizlik için klinikte uygulanan tedavi türü tavsiye edilir. Çünkü evde yapılan temizlemeye göre daha kapsamlı bir tedavidir. Ayrıca daha garantilidir. Evde uygulanan yöntemler geçici bir çözüm yoludur.

> Sizlerde profesyonel bir sağlık hizmetinden yararlanmak istemez misiniz? Hemen tıklayın ve Elazığ diş beyazlatma ile ilgili DT. Hilal Kizirgil Eroğlu tarafından destek alın.

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Evde diş beyazlatma; Birden çok yöntemle dişinizi beyazlatabilirsiniz. Diş macunu ile fırçalamak, en çok bilinen beyazlatma yöntemidir. Uzmanlar, günde 2 kez dişlerin fırçalanması gerektiğini söylüyorlar. Düzenli şekilde fırçalanan dişler. beyaz bir görünüm sağlayacaktır. Bunun dışında tuz veya karbonat kullanarak yapabilirsiniz. Diş fırçasına gerekli miktarda tuz veya karbonat koymanız yeterli olacaktır. Yanı sıra sirke ya da limonda konulabilir. Diş temizleme bandı, etkili beyazlatma yöntemlerinden bir tanesidir. Kullanımı oldukça basittir. Bantları dişlerinize yapıştırıp belli bir süre beklemeniz gerekiyor. Daha sonra bantları çıkardığınızda aradaki farkı görmüş olacaksınız. Diş bantlarını günde 2 kez kullanmalısınız. Muz ve portakal kabuklarıyla da diş temizlemek mümkün. İçindeki magnezyum, potasyum ve C vitamini dişlerinizin sağlığı açısından çok faydalı.

Diş Beyazlatma Zararlı Mıdır?

Diş beyazlatma işlemi dişlere zararı yoktur. Ancak az da olsa bir hassasiyete sebep olabilir. Havanın durumuna, soğuk veya sıcak yiyecek ve içeceklere karşı değişiklik gösterebilir. Aslında bu bir yan etkidir. 1-2 gün arasında etkisini gösterebilir. Hamile kadınlara, işitme engelli, diş eti hastalığı ve 15 yaşından küçük olanlara diş beyazlatma uygulanmaz. Uygulanması halinde hastalarda aşırı bir hassasiyet meydana gelir. İşlem uygulandıktan sonra gıda boyası bulunan yiyecek yada içecekler tüketmemelisiniz. 1 hafta 10 gün süreyle buna dikkat edilmesi gerekir. Aynı zamanda sigara, çay, kahve, çikolata, meyve suyu, gibi renk veren ürünler kullanılmamalıdır. Sadece su içilmelidir. Diş beyazlatma fiyatları, muayene sonrası diş hekiminiz tarafından belirlenir. 

Ayrıca bkz: Sizlerde Elazığ çene cerrahisi ile alakalı tüm detaylara bizlerle iletişime geçerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sararmış dişleri beyazlatma konusunda birçok farklı yöntem yer almaktadır. Fakat bu noktada profesyonel bir sağlık hizmeti almak hem daha sağlıklı hem de daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Dişlerinizin bembeyaz olması için öncelikle tıbbi bir destek almanız gerekmektedir. Sonrasında ise günlük olarak diş fırçalama işlemleri ile birlikte dişlerinizin bembeyaz kalmasını sağlayabilirsinzi.

Diş hekimleri özel jel ilaçlar ile birlikte diş beyazlatma işlemlerini uygulamaktadır. Sağlıklı olan bu diş jelleri plağın iç kısmına sıkılmaktadır. Sonrasında ise tıbbi araçlar ile birlikte gerekli adımlar uygulanmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.