Diş Beyazlatma Nedir, Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma Nedir, Nasıl Yapılır?

Ağız ve diş sağlığı, günümüzde en çok önem verilen konulardan birisidir. Özellikle de sağlık alanında bu tür konular hassas denilebilecek ölçüdedir. Dişlerimizin sağlıklı olması, hayatımızdaki en büyük avantajlardan birisidir. Çünkü diş ile alakalı herhangi bir sorun, zamanla farklı diş hastalıklarına da yol açabilmektedir. Bu blog içeriğimizde genel olarak diş beyazlatma konusuna değineceğiz. Bu sayede diş beyazlatma sürecinin işleyişini öğrenmiş olacaksınızdır.

Diş Beyazlatma Nedir?

Günlük hayatta birçok sebepten dolayı dişlerimiz sararmakta ya da koyulaşarak renk değişikliğine uğramaktadır. Bu tür durumlarda da akla ilk olarak diş beyazlatma (Bleaching) tedavisi akla gelmektedir. Dişlerin estetik açıdan daha güzel ve daha sağlıklı bir görünüme ulaşabilmesi adına, diş rengini beyaza yaklaştıran bazı yöntemler yer almaktadır.

Dişin en üst tabakası olan mine tabakasının gözle görülmeyen yapısına yerleşmiş olan renkli maddelerin, özel içerikli jeller ile birlikte temizlenmesine diş beyazlatma tedavisi denmektedir.

Diş Beyazlatma Kalıcı Mıdır?

Diş beyazlatma işlemleri, uzun süreçli olarak kalıcı şekilde uygulanmaktadır. Dişe sürülen özel jel ile birlikte, dişlerin beyazlık süreci iyi bir şekilde korunduğunda, uzun süreli olarak kalıcı bir şekilde kalmaktadır. Bu durum tamamen hastalara göre değişkenlik göstermektedir. Sürekli olarak çay, kahve, sigara gibi tüketimlerde dişlerin beyazlık süresi çok daha aza inmektedir.

Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Zararlı Mıdır?

Elazığ diş beyazlatma olarak bu konuda kliniğimize en çok sorulan sorulardan birisidir. Hastalarımız her ne kadar bu konuda tereddüt etse dahi tedaviden hemen sonra memnun kalmaktadırlar. Diş beyazlatma bleaching tedavi sonrasında genel olarak 1-2 günlük hassasiyet durumu oluşmaktadır. Bu noktada farklı ve zarar verebilecek herhangi bir durum söz konusu değildir.

Diş Beyazlatmanın Yan Etkileri Nelerdir?

Diş beyazlatma yönteminin her ne kadar zararı olmasa dahi, ufak çaplı yan etkileri bulunabiliyor. Yan etki olarak da genel olarak hassasiyet, dişlerde kamaşma, sıcak/soğuk uyaranlarında hissedilen duyarlılık gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu tür maddeler dışında herhangi bir durum söz konusu olmayacaktır. Gönül rahatlığı ile diş beyazlatma tedavisini olabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Günümüzde iki farklı diş beyazlatma yöntemi bulunmaktadır. İlk olarak herkesin bireysel olarak uyguladığı diş fırçası ile birlikte temizlenen dişlerdir. İkincisi ise kliniklerde yer alan diş beyazlatma tedavisi yöntemidir. Bu noktada Elazığ diş tedavisi kliniği olarak en iyi şekilde sizlere hizmetlerimizi sunmaktayız. Kliniğimiz ile birlikte iletişime geçebilir ve hızlıca bilgileri öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.