İmplant Hakkında Merak Edilenler

İmplant Hakkında Merak Edilenler

Günümüzde ağız ve diş sağlığı alanında birçok farklı tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu tedavi yöntemleri arasında en popüler isimlerden birisi implant tedavisi olmaktadır. Her geçen gün büyüyen ve gelişen teknolojiler ile birlikte, sağlık alanında da büyük başarılara imzalar atılmaktadır. İmplant tedavisi, geçmişten günümüze gelen ve artık çok daha gelişmiş bir düzeyde olan yöntemlerden birisidir.

Bu blog içeriğimizde implant tedavisi ile alakalı merak edilen içerikleri sizlerle birlikte paylaşacağız. Bu sayede aklınızda yer edinen soruları da cevaplamış olacağız.

İmplant Nedir?

Eksik olan dişlerin yerine konması amacı ile çene içerisine yerleştirilen yapay diş köküne implant adı verilmektedir. İnsan vücudu içerisinde biyolojik olarak en element titanyumdur. Bu sebepten dolayı implantlar günümüzde titanyumdan yapılmaktadır. Bu sayede kemiğe de hızlı ve uyumlu bir şekilde kaynamaktadır. İmplant tedavisi, çiğneme hissinin normale en yakın şekilde olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda diğer dişlere dokunulmadan da kolay bir tedavi sürecini kapsamaktadır.

Hangi Durumlarda İmplant Yaptırılır?

İmplant tedavisi, günümüzde en çok tercih edilen ve en sağlam diş tedavisi yöntemlerinden birisidir. Bu noktada implant yaptırmak için bazı durumlar gerekçe olarak gösterilmektedir. Bir ya da birkaç dişin eksik olması durumunda uygulanan bir yöntemdir. Aynı zamanda tüm dişlerin eksik olması gibi durumları da kapsamaktadır.

İmplant
İmplant

İmplant Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?

Kliniğimiz Elazığ diş hekimi olarak implant tedavilerinde en iyi şekilde süreci takip etmektedir. İmplant tedavisinin üç farklı aşaması bulunmaktadır. İlk aşamada planlama yapılmaktadır. İkinci aşamada cerrahi yöntemler uygulanmaktadır. Planlama kısmında ilk olarak hastanın diş yapısı ile çene kemiğinin detaylı olarak incelendiğini görmekteyiz. Cerrahi yöntem kısmında ise implantın kemğie yerleştirilmesi uygulanmaktadır. Son adım olarak ise protez aşaması uygulanmaktadır. Bu adımda implantların kemik ile birleşmesi sonucunda hastadan ölçüler alınmaktadır. Bu sayede estetik dişler ölçülere göre hazırlanır ve implantların üzerine yerleştirilir.

Kimler İmplant Yaptırmalıdır?

Birçok kişinin bizlere sorduğu Kimler İmplant Yaptırmalıdır? sorusunu maddeler ile birlikte cevaplandırmak istiyorum.

  • Tek ya da birden çok dişin eksikliği durumunda,
  • Çeşit sebeplerden dolayı ya da travmaya bağlı olarak diş kayıplarında,
  • Çene ile yüz kusuru bulunan hastalarda,
  • Hareketli protez kullanmayı istemeyen hastalarda,
  • Erimiş olan çene kemiği gibi problemi olan hastalarda.

Genel olarak buradaki yazan maddelere göre implant durumları değerlendirilmektedir.

Elazığ İmplant Tedavisi

Kliniğimiz olarak hastalarımız birçok farklı tedavi yöntemlerimizi sağlamaktayız. Bu noktada birçok tedavi yöntemimiz yer almaktadır. Özellikle de Elazığ implant tedavisi olarak hastalarımızın sorunlarını çözmekteyiz. Eksik diş ya da dişlerinizi tamamlayarak, tedavi sürecinizi en yakından takip etmekteyiz. Bu noktada hizmet anlayışı olarak harika bir süreci işletmekteyiz. Bu noktada en uygun implant fiyatları tarifesinden sizlere hizmetlerimizi sunmaktayız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.