Ağız Duşu Nedir? Ne İşe Yarar?

Ağız Duşu Nedir? Ne İşe Yarar?

Ağız sağlığı konusu olduğu zaman, en çok dikkat edilmesi gereken konu diş temizliğidir. Diş sağlığı, insanların vücudunu tamamını etkileyebilir. Bunu kontrol altına almak için en etkili yöntem ağız duşu kullanmaktır. Peki ağız duşu ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Bu soruların cevaplarını sizler için derledik.

Ağız Duşu Nedir?

Ağız duşu, ağız içini ve diş aralarının temizlenmesini sağlayan, su ile hava püskürtme özelliğine sahip bir cihazdır. Diş fırçası, bazı zamanlarda diş temizliğinde yetersiz kalabiliyor. Yetersiz kalınan noktalarda, tazyikli su yardımıyla size daha etkili bir temizlik imkânı sunar. Bu sayede diş eti iltihaplanmalarının veya diş eti kanamalarının önüne geçmesine yardımcı olur. Ağız içindeki problemlerin oluşmasını minimuma indirir. Ürünün kullanımı oldukça kolaydır; evde ya da ofiste rahatlıkla kullanılabilir. Ağız duşu, özellikle çarpık ya da bitişik diş yapısına sahip olan kişilerin kullanması tavsiye edilmektedir. Diş aralarında biriken, zaman içerisinde de kötü kokuya sebep olan yemek artıklarının ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Hidromasaj özelliği sayesinde de ağız içerisinde bir ferahlık sağlar.

Ayrıca bkz: Elazığ Diş Klinikleri olarak birçok tedavimize yukarıda yer alan menülerden ulaşabilirsiniz.

Ağız Duşu Nasıl Kullanılır?

En çok sorulan sorulardan birisi ‘Ağız duşu nasıl kullanılır?’ şeklindedir. Her gün  iki defa sabah ve akşam saatlerinde kullanılması gerekir. Cihazın, özellikle seyahatlerde hijyenik koşullarda saklanması gerekir. Diş fırçalarının sağlıklı ortamda korunması için diş fırçası kabı, ağız duşu için ise özel bir çanta hazırlamalısınız. Ağız duşunun kullanımı şu şekildedir:

  • Makinenin içerisinde su haznesi bulunur. Haznenin içerisine ılık su doldurduktan sonra isteğe göre gargara ya da solüsyon da eklenebilir.
  • Belirtilen miktarda su ekledikten sonra cihaza uygun başlık takılır.
  • Basınç seviyesi ayarlanır, daha sonra cihaz çalıştırılır.
  • Makine, havayı ve suyu basınçlı bir şekilde püskürterek diş bakımını sağlar.
  • İşlem tamamlandıktan sonra haznenin boşaltılıp temizlenmesi gerekir.

Ağız Duşu Fiyatları

Ağız duşu fiyatları, cihazın özelliklerine ve ölçülerine göre, farklılıklar gösterebilir. Örneğin, küçük hazneli modeller ve büyük hazneli modeller arasında fiyat farkı olabilir. Cihazla beraber sunulan yedek başlık, yine fiyat üzerinde etkili olan unsurlardandır. Her başlığın mekanizması ve basınç seviyesi farklılık gösterebilir. Diş protez temizliğinde etkili olan su jetli modeller; çok daha profesyonel bakım imkânı sunduğundan, diğer modellere kıyasla fiyat olarak üst sıralarda yer alabilir. Portatif yapıları ile öne çıkan şarjlı makineler ise yine fiyat olarak değişiklik gösteren modeller arasında yer alır. Satıcıların fiyat listeleri üzerinden ağız duşunun en ucuz seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 

Ayrıca bkz: Elazığ Diş Beyazlatma

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.