Estetik Diş Hekimliğinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Estetik Diş Hekimliğinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir? sorusu kliniğimize estetik diş tedavisi için başvuran hastalarımız tarafından merak edilmektedir. Bugünlerde Elazığ estetik diş hekimliği hakkında duyduğunuz tüm soruların cevaplarını bulduk. Bireylerin estetik açıdan etkileyici diş ve çene yapılarına sahip olmalarını ve sağlıklı olmalarını sağlayan diş hekimliği alanıdır. Elazığ estetik diş hekimliği tedavi yönteminde çeşitli tekniklerin yanı sıra teknoloji de sıklıkla kullanılır ve kişinin fiziksel ve sosyal özelliklerine göre istenilen estetik görünüm belirlenir. Bu nedenle kişiye özel üretilen ve kişiye özel ürünlerdir. Elazığ estetik diş hekimliği tedavisi uygulanmasını isteyen kişinin ağız, çene ve yüz yapısını değerlendirdikten sonra bilgisayar ortamında doğal ve ideal bir görüntü tasarlıyoruz. Böylece hasta tercihine göre bu tasarım sunulmakta ve etkin bir tedavi süreci gerçekleştirilmektedir.

Estetik Diş Hekimliği Yöntemleri Nelerdir?

Elazığ diş estetiği alanında en iyi şekilde hizmet ve tedavilerimizi hastalarımıza uygulamaktayız. Genel olarak kliniğimiz içerisinde en uygun şekilde estetik diş hekimliği fiyatları tarifemizi uygulamaktayız. Bu diş hekimliği alanında kullanılan yöntemleri kısaca anlatacağız.

Adeziv (Bonding) Sistemler

Adeviz sistemi, dişin özelliklerinde (şekil, renk, boyut vb.) istenilen değişiklikleri dişe yapılan yapıştırma işlemleri ile gerçekleştirmeyi sağlayan uygulamalardır.

Adeviz İşlemlerin Avantajları;

  • Diş aralarındaki boşlukların doldurulması
  • Kırık dişlerin doldurulması
  • Aşınan dişlerin şekillendirilmesi
  • Diş rengi değişimi

Yukarıdaki işlemlerde başarı sağlayan pratik uygulamalardır. Porselen diş gerekliliği olmayan durumlarda sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Kompozit Dolgu

Geçmişte diş hekimliğinde kullanılan gri dolguların yerini almış estetik diş dolguları, kompozit dolgularıdır. Kompozit dolgu doğal bir görünüm sağlar. Gereken ve düzenli bakım sağlandığında 5 ile 10 gibi bir süre kullanım olanağı sunmaktadır. Kompozit dolgu uygulaması ortalama olarak 30 dk ile 10 saat arasında gerçekleştirilir.

Porselen Diş Kaplama

Porselen kaplamalar, bir veya birden fazla dişin eksik veya sağlıksız olduğu durumlarda başarılı sonuçlar veren kozmetik diş uygulamalarıdır. Farklı teknikler kullanılarak yapılabilir. Ön inceleme ve ölçümler tamamlandıktan sonra seçilen kaplama tekniğine göre 3 veya 4 seansta yapılır.

Metal destekli kaplama: Metal destekli porselen kaplamalar, porselen malzemenin kırılganlığını önlemek ve dayanıklı bir alt yapı oluşturmak için metal içerikli malzemeler kullanılarak imal edilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte metal esaslı malzemeler yerine estetik açıdan zarif alternatif uygulamalar sıklıkla tercih edilmektedir.

Zirkonyum porselen: Son yılların en popüler diş tedavilerinden biridir. Beyaz renkli olması ve porselen alt taban üzerinde dayanıklı ve doğal bir görünüme sahip olması onu estetik diş hekimliğinde tedavi modellerinden biri haline getirmiştir.

Lamine porselen: Dişleri kazımadan ince porselen dokuyu yapıştırarak yapılan bir tedavidir. Yaprak porselen adı da verilir. Pahalı bir uygulamadır. Ancak diş hekimliğinde özellikle ön dişler için sıklıkla tercih edilirler.

Pembe Estetik

Diş eti estetiği olarak da adlandırılan pembe estetik, estetik diş hekimliğinde yapılan bir diğer uygulamadır. Diş etlerinin etrafındaki yumuşak ve sert dokularda diş etleri nedeniyle oluşan estetik sorunları gideren bir tedavi ile daha güzel ve sağlıklı dişlere sahip olmak istiyorsanız Elazığ estetik diş hekimliği  tedavimizi değerlendirebilirsiniz.

Estetik Diş Hekimliğinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir? sorusunun cevaplarını sizler için derledik. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve kliniğimizde uygulanan diş tedavilerine ait görsellere İnstagram hesabımızdan ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.