Diş Temizliği için 10 Neden

Ağız hijyeni ve önemi

Doğru ağız bakımı sadece görünüşünüz için değil genel sağlığınız için de önemlidir. Kötü ağız hijyeni; diş eti hastalığına, enfeksiyonlara, kemik kaybına, kalp hastalığına, kalp krizlerine ve diğer çeşitli diş ve tıbbi sağlık sorunlarına yol açabilir, bu sorunlardan kaçınabilir ve iyi bir ağız hijyeni sağlayabilirsiniz.

1. Ağız kanserini önleyin

Ağız Kanseri Derneği, dünya çapında her saat bir kişinin ağız kanserinden öldüğünü bildirmektedir. Dişler temizlendiğinde tüm dişler ve komşu dokular ayrıntılı olarak incelenerek ağız kanserinin erken teşhisine olanak sağlanır. Ağız kanseri erken teşhis edilirse tedavi edilebilir.

2. Periodontal hastalığın önlenmesi

Periodontal hastalık, dişleri çevreleyen diş eti ve çene kemiğinin bir hastalığıdır ve yetişkinlerde diş kayıplarının önde gelen nedenidir. Erken teşhis edilirse tedavi edilebilir ve geri dönüşümlüdür. Tedavi edilmezse ilerleyebilir ve daha ciddi periodontal hastalığa dönüşebilir. Diş eti hastalığını önlemeye yardımcı olur.

3. Fiziksel sağlığın korunması (bakım)

Yakın zamanda yapılan araştırmalar, kalp krizi ve kalp hastalığının diş eti hastalığı ve tabii ki zayıf ağız hijyeni ile bağlantılı olduğunu ve kalp hastalığı ve kalp krizi riskini azalttığını bildirmiştir. 4. Diş koruması

Periodontal hastalıkların erişkinlerde diş kayıplarının önde gelen nedeni olduğu göz önüne alındığında, dişleri korumak için düzenli diş kontrolleri, kontroller, diş ipi kullanma ve fırçalamanın önemi ortaya çıkmaktadır. Dişlerinizi korumak, daha iyi çiğneme verimliliği ve tabii ki daha iyi sağlık anlamına gelir.

5. Diş problemlerini erken teşhis edin

Diş hekimleri diş ve diş eti problemlerini erken teşhis edebilir. Çürükler, kırık dolgular ve periodontal hastalık erken evrelerde kolayca tedavi edilebilir. Bu problemler tedavi edilmezse, tedavi seçenekleri kanal tedavisinden diş eti cerrahisine ve hatta diş çekimine kadar uzanır.

6. Oral hijyen koruması (bakım)

Elazığ Diş hekimleri, ağız boşluğunu görsel olarak inceleyerek ve bunu önceki diş kayıtlarıyla karşılaştırarak iyi bir ağız hijyeninin korunmasına yardımcı olabilir. 7. Bir tedavi planı oluşturun

Ağzınızdaki sorunu tespit eden diş hekiminiz size özel tedavi seçenekleri sunacaktır.

8. Beyaz Gülümseme

Dişlerdeki çoğu çay, kahve ve tütün lekesi diş hekimi tarafından çıkarılabilir. Doktorlar ayrıca temizlik sırasında dişlerini temiz ve parlak tutmak için fırçalarlar. Çözüm? Daha beyaz, daha parlak bir gülüş!

9. Ağız kokusunu önleyin

Ağız kokusu olarak da bilinen kalıcı ağız kokusu, diş hekimliği çalışmalarında ± sıklıkta bir diş sorunu olarak bildirilmektedir. Kötü nefesi önlemek için iyi bir ağız hijyeni şarttır. Düzenli kontroller ve muayeneler, iyi ağız sağlığını korumanın en iyi ve en güvenli yoludur.

10. Diş maliyetlerini düşük tutun

Diş temizliği Elazığ diğer diş tedavilerine göre ucuzdur. Ayrıca diş temizliği, hastalıkları ve sorunları erken tespit edebilir, ilerlemeyi önleyebilir ve nispeten basit alternatif tedavilere izin verebilir. Bu nedenle diş temizliği en sağlıklı ve en ekonomik tedavidir.

Elazığ’da doğru ağız bakımı ve diş temizliği için bizimle iletişime geçin.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.