Diş gelişimini tamamlamış herkes (18 yaş) Elazığ diş beyazlatma işlemi yaptırabilir ancak mutlaka bir uzman tarafından önerilen prosedürü takip etmelidir. Örneğin daha önce de belirttiğimiz gibi diş çürüğü olan veya farklı tedavilere ihtiyaç duyan kişilerin Elazığ diş beyazlatma işlemi yaptırmadan önce bu tedavilere başvurmaları gerekmektedir. Elazığ’da Kalıcı diş beyazlatma porselen kaplamalarla çalışmaz. Bu nedenle sadece sağlıklı dişler beyazlatılabilir. Ofis tipi beyazlatma işlemi ortalama 60 ila 90 dakika sürer.

Diş beyazlatma işleminden önce dikkat edilmesi gerekenler

Elazığ diş beyazlatma işlemi yapmak isteyen kişiler işlem öncesi ön hazırlıktan geçmelidir. Bu süreç tıp profesyonelleri tarafından belirlenecek ve yönetilecek bir süreç olmalıdır. Diş parlatma işleminden önce mevcut diş ve diş eti sağlığı sorunları giderilmelidir. Örneğin diş çürüğü olan hastaların öncelikle çürükleri tedavi edilmeli, diş eti problemi olan hastalar için de gerekli tedaviler yapılmalı ve diş taşları temizlenmelidir. Çürüklerin tedavi edilmemesi durumunda dişleri beyazlatmak için kullanılan jeller boşluktan dişin derin dokularına gireceğinden bu durumda istenmeyen sonuçlar oluşabilmekte ve hasarlar aşırı derecede ciddi olabilmektedir. Diş minesi zayıflamış ve çatlakları olan kişilere diş beyazlatma işlemi uygulanmamalıdır.

Diş beyazlatma işleminden sonra dikkat edilmesi gerekenler

  • Diş beyazlatma işleminden sonra 2-3 gün boya içeren gıdaları yemeyiniz.
  • İşlemden sonra birkaç gün asitli yiyecek ve içeceklerden kaçınılmalıdır, asitli yiyecekler bu süreçte dişlere zarar verebilir.
  • Yine diş beyazlatma işleminden sonra birkaç gün dişlerinizi çok sert fırçalamayın ve mümkünse ekstra yumuşak bir diş fırçası ile nazikçe temizleyin.
  • Yardımcı ürün olarak beyazlatıcı diş macunu kullanılıyorsa işlemden bir hafta sonra ve günde bir kez kullanılmalı, gün içinde diğer öğünlerde normal diş macunu ile diş fırçalamaya devam edilmelidir. Dişlerde hassasiyet varsa duyarsızlaştırma macunu kullanmakta fayda vardır.
  • Diş beyazlatma işleminden sonra dişlerinizin durumuna göre flor uygulaması yapabilirsiniz.

Beyazlatma işlemi dişlere zarar verir mi?

Dişlerini beyazlatmak isteyen kişilerin akıllarındaki en önemli sorulardan biri de budur. Bu sorunun en bariz cevabı; Elazığ diş beyazlatma işlemi doktor tarafından yukarıdaki aşamalara göre ve kontrol altında yapılırsa dişlere herhangi bir zararı olmaz. Ancak bu uygulama dişin yapısı dikkate alınmadan gelişigüzel çürük ve zayıf dişlere yapılırsa evet dişe zarar verir.

Diş beyazlatma işlemi kimlere uygulanmaz?

Diş beyazlatma tedavisinin 18 yaşından küçük hastalara uygulanması yanlıştır. Bu yaştaki hastalarda pulpa odası ve diş sinirinin alanı en fazladır. Diş beyazlatma tedavisi sonrasında pulpa tahriş olur ve yüksek bir hassasiyet oluşur. Böylece bu durum kanal tedavisi gerektiren bir durum haline gelir.

Daha detaylı bilgiler için sizleri de kliniğimize bekleriz. Elazığ Diş Beyazlatmanın adresi Elazığ Diş Hekimi Hilal Kizirgil Eroğlu ile hayallerinizdeki bembeyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için linke tıklayınız: https://www.dthilaleroglu.com/